MENU

Jeśli szukasz ciekawych miejsc w Belgii to musisz koniecznie odwiedzić Yvoir.

Szlak pieszy zaczynający się na dworcu kolejowym w Yvoir, to jeden z ładniejszych szlaków i jedno z ciekawszych miejsc w Belgii. Szlak prowadzi nas poprzez rezerwat przyrody Champalle w kierunku najpiękniejszych belgijskich ruin zamku Poilivache, po to aby kilka kilometrów dalej poczuć się jak południu Europy wśród winnic Château Bon Baron i dotrzeć do pięknego rezerwatu Devant-Bouvigne.

Ciekawe miejsca w Belgii - Spis treści

Rezerwat Champalle

yvoir belgia

Przez rezerwat prowadzi wąska skalista ścieżka, przez prawie 1,5 km można wędrować 60 metrów nad Moza miejscami mając wrażenie ze błędnik zaczyna wariować. Szlak turystyczny wzdłuż skalistego grzbietu pozwala odkryć urok tego „ogrodu dzikich kwiatów” szczególnie wiosna, oferując jednocześnie zapierający dech w piersiach widok na dolinę Mozy. Rezerwat Champalle jest w całości objęte obszarem Natura 2000.

Ruiny Poilvache

yvoir belgia

Jeśli lubicie ruiny to na pewno pokochacie to miejsce, teren na którym znajdują się ruiny porośnięty jest wysokimi drzewami ,trawa i kwiatami, nie brakuje punktów widokowych, które zapierają dech w piersiach. Wejście na teren ruin kosztuje 2€, na miejscu można zakupić cos zimnego do picia, w tym piwo podobno warzone na miejscu, uwaga mocne! Jest miejsce na piknik gdzie można odpocząć i zrobić przystanek w cieniu drzew.

yvoir belgia

Winnica Château Bon Baron

ciekawe miejsca w belgii

Tak w Belgii sa winnice!!! Nie jest to nowość, kiedyś te regiony słynęły z białego wina a teraz znajduje się coraz więcej zapaleńców, którzy chcą reaktywować belgijski przemysł winiarski. Pod zastrzeżoną nazwa „Côte de Sambre et Meuse” kryją się wina produkowane w tym regionie. To nowe tereny winnicy należące do Château Bon Baron, produkowane przez nich wina można zakupić miedzy innymi w sklepie internetowym.

Rezerwat Devant-Bouvignes

ciekawe miejsca w belgii

Rezerwat zwany jest małym zakątkiem Prowansji. Rezerwat położony jest na skale wapiennej, która akumuluje ciepło wydzielane przez słońce, tworząc w ten sposób suchy i gorący mikroklimat sprzyjający rozwojowi flory i fauny typu „południowego” Z rezerwatu rozpościera się wspaniały widok zapierający dech w piersiach na małe średniowieczne miasteczko Bouvignes a także, choc trzeba wytężyć wzrok na Dinant i cytadele. Rezerwat składa się z mozaiki trawników, skał, gajów i zalesionych działek. Na terenie rezerwatu wypasają się kozy.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Monika Krasowska

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
WOŚP Bruksela 28.01.2024

🏃‍♀️🏃‍♂️18. Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą! 🌳 📅 Data: 28 stycznia 2024 🕛 Godzina: Start o 12:00 spod łuków w Parku Cinquantenaire 🌈

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii