MENU

Redu- Lesse-Redu 15km

Opis trasy

Trasa typu pętla – zaczyna i kończy się w  Redu, belgijskiej wiosce położonej w gminie Libin, w prowincji Luksemburg, która od 1984 r., daty pierwszego targu rzadkich lub używanych książek w Ardenach, została mianowana ‘miasteczkiem książki’.

Dziś w Redu jest około piętnastu specjalistycznych księgarni o najróżniejszych tematyce: przyroda, astronomia, historia, podróże, muzyka, archeologia, książki dla dzieci i komiksy. 

  • Trasa nie nadaje się dla wózków
  • Poziom trudności: średni

NA szlaku

  • Europejskie Centrum Edukacji i Bezpieczeństwa Kosmicznego (ESEC). Jest to centrum szkoleniowe Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), które oferuje różnorodne kursy i szkolenia z zakresu technologii kosmicznych, naukowych i inżynieryjnych. ESEC obejmuje również laboratoria doświadczalne i stanowiska testowe, gdzie przeprowadza się różnego rodzaju testy i eksperymenty związane z kosmosem. Centrum pełni kluczową rolę w szkoleniu astronautów, inżynierów i naukowców z całej Europy, którzy uczestniczą w misjach kosmicznych ESA.
  • La Roche aux chevaux (końska skała), ktora znajduje sie na południe od Redu, to skalista gran oferujaca widok na zbieg rzek Our i Lesse w ich dzikim otoczeniu. Choć tradycja głosi, że w przeszłości zrzucano z tej skały stare i bezużyteczne konie, to jednak w rzeczywistości rzucano tam zwłoki martwych koni.
  • Rzeka Lesse ma 89 km długości i jej źródło znajduje się w Ochamps, w gminie Libin, na zachód od Libramont, w prowincji Luksemburg. W okolicy Han-sur-Lesse rzeka przepływa pod ziemią, drążąc jaskinie Han, a następnie wpada do Mozy w Anseremme, w gminie Dinant.
 

PARKING

Rue de Daverdisse 54, 6890 Libin, Belgia.

bezpłatny

link do google maps

POLECAMY

Spływ rzeką Lesse tutaj

Konfitury i inne wyroby własne w sklepiku powyżej parkingu:

La Framboiseraie

Trasa opracowana przez:

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
Amfiteatr Hadesa w Boussu

Małe osiedle w Boussu, sąsiadujące z Grand Hornu zostało nazwane przez swych architektów z biura Henri Guchez – Amfiteatrem Hadesa. Tuż za bramą z domofonem

Czytaj więcej »
Ardeny Flamandzkie – najpiękniejsze szlaki piesze

Ardeny Flamandzkie znajdują się w prowincji Flandria Wschodnia mniej więcej 20 km na południe od Gandawy i rozciągają się między rzeką Skaldą a Denderem. Region ten jest szczególnie znany z zalesionych wzgórz, falujących krajobrazów i zapierających dech w piersiach panoram.

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii