MENU

Redu- Lesse-Redu 15km

Opis trasy

Trasa typu pętla – zaczyna i kończy się w  Redu, belgijskiej wiosce położonej w gminie Libin, w prowincji Luksemburg, która od 1984 r., daty pierwszego targu rzadkich lub używanych książek w Ardenach, została mianowana ‘miasteczkiem książki’.

Dziś w Redu jest około piętnastu specjalistycznych księgarni o najróżniejszych tematyce: przyroda, astronomia, historia, podróże, muzyka, archeologia, książki dla dzieci i komiksy. 

  • Trasa nie nadaje się dla wózków
  • Poziom trudności: średni

NA szlaku

  • Europejskie Centrum Edukacji i Bezpieczeństwa Kosmicznego (ESEC). Jest to centrum szkoleniowe Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), które oferuje różnorodne kursy i szkolenia z zakresu technologii kosmicznych, naukowych i inżynieryjnych. ESEC obejmuje również laboratoria doświadczalne i stanowiska testowe, gdzie przeprowadza się różnego rodzaju testy i eksperymenty związane z kosmosem. Centrum pełni kluczową rolę w szkoleniu astronautów, inżynierów i naukowców z całej Europy, którzy uczestniczą w misjach kosmicznych ESA.
  • La Roche aux chevaux (końska skała), ktora znajduje sie na południe od Redu, to skalista gran oferujaca widok na zbieg rzek Our i Lesse w ich dzikim otoczeniu. Choć tradycja głosi, że w przeszłości zrzucano z tej skały stare i bezużyteczne konie, to jednak w rzeczywistości rzucano tam zwłoki martwych koni.
  • Rzeka Lesse ma 89 km długości i jej źródło znajduje się w Ochamps, w gminie Libin, na zachód od Libramont, w prowincji Luksemburg. W okolicy Han-sur-Lesse rzeka przepływa pod ziemią, drążąc jaskinie Han, a następnie wpada do Mozy w Anseremme, w gminie Dinant.
 

PARKING

Rue de Daverdisse 54, 6890 Libin, Belgia.

bezpłatny

link do google maps

POLECAMY

Spływ rzeką Lesse tutaj

Konfitury i inne wyroby własne w sklepiku powyżej parkingu:

La Framboiseraie

Trasa opracowana przez:

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
Tarasy widokowe w Brukseli – Top 5 podniebnych barów Brukseli

Randka z widokiem na dachy? Co powiesz na drinka z widokiem na miasto? A może wolisz usiąść przy oknie i patrzeć, jak słońce zachodzi nad Twoimi ulubionymi budynkami? Jeśli brzmi to zachęcająco, warto zajrzeć do barów i kawiarni z tarasami widokowymi. Sprawdź tarasy widokowe w Brukseli, nasze top 5!

Czytaj więcej »
Miasto Leuven w Belgii. Co warto zobaczyć – 9 nieoczywistych miejsc

Zapewne byliście w Leuven już nieraz, a jeśli nie, to koniecznie musicie to nadrobić. Oprócz obowiązkowych atrakcji znajdujących się w każdym przewodniku turystycznym, takich jak najpiękniejszy w Belgii ratusz, kościoły, stary rynek, mały i duży beginaż czy biblioteka uniwersytecka, możecie zasugerować się naszym indywidualnym wyborem atrakcyjnych, acz czasem nieoczywistych miejsc w tym mieście. Poniżej dziewięć punktów listy City Trip Leuven z „Wakacjami w Belgii

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii