MENU

Pierwsza przygoda Leśnego Wędrowca w Parc Tournay-Solvay i Forêt de Soignes - Dzień Dziecka 2021 Wakacje w Belgii

Oddajemy w wasze ręce materiały, które pomogą wam odkryć z dziećmi ten kawałek pięknego parku i lasu oraz prześledzić szlak z Dnia Dziecka na dziko. Na dole strony znajdziecie mapę trasy w formacie pdf oraz link do trasy na naszym koncie na openruuner, gdzie możecie pobrać mapę w formacie gpx. Dla najmłodszych znajdziecie kartę edukacyjną, która ma na celu zainicjowanie rozmowy o lesie oraz uważnej obserwacji podczas spaceru. Na karcie znajduje się symboliczna i uproszczona mapa szlaku, którą możecie konsultować z wasza mapa. Życzymy udanej wyprawy!!!

dzien dziecka w belgii

Zanim ludzie nauczyli się budować domy, ich domem były lasy pokrywające większość naszej planety. Dziś człowiek nauczył się budować domy, a lasów jest niestety coraz mniej. Mimo tego, las pozostanie na zawsze domem człowieka, bo w lesie człowiek może znaleźć wszystko, co jest mu potrzebne do życia. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o las, jako o nasz wspólny dom.

 

dzien dziecka w belgii

Leśny Wędrowiec wie, że las jest jego domem oraz wielu innych gatunków zwierząt i roślin, dlatego za każdym razem, kiedy przekracza próg lasu, staje się uważnym obserwatorem, aby jak najlepiej poznać to wspaniałe miejsce. Słucha śpiewu ptaków, obserwuje rośliny, owady, a także wyczula swój nos na zapachy jakie unoszą się dookoła.

Oto rozpoczyna się twoja pierwsza przygoda. Dziś ty staniesz się Leśnym Wędrowcem! Stawiaj więc swe kroki uważnie, a z pewnością przeżyjesz niezapomnianą leśną przygodę.

 

 

 

dzien dziecka w belgii

Leśny Wędrowiec nie krzyczy w lesie, gdyż wie, że może spłoszyć zwierzęta. Dba o to, aby las był miejscem odpoczynku również dla innych wędrowców.

Leśny Wędrowiec pozdrawia uśmiechem i miłym “dzień dobry” innych leśnych podróżników.

Leśny Wędrowiec nie niszczy mrowisk ani ptasich gniazd.

Leśny Wędrowiec nie zrywa niepotrzebnie roślin, nie łamie gałęzi drzew, nie depcze grzybów, bo wie, że wszystko, co rośnie w lesie, jest pożywieniem bądź schronieniem dla jakiegoś gatunku zwierząt. 

Leśny Wędrowiec bawi się w lesie tylko w wyznaczonych miejscach i porusza się tylko po wyznaczonych ścieżkach.

Leśny Wędrowiec zabiera śmieci, bo nie chce, aby zwierzęta pożywiły się nimi przez pomyłkę.

Leśny Wędrowiec kolekcjonuje wspomnienia, a las pozostawia w nienaruszonym stanie.

Link do trasy na naszym koncie w openrunner , tam możecie pobrać trasę w formacie gpx: https://www.openrunner.com/r/13185768

dzien dziecka w belgii
https://www.meta4.be/

Dziękujemy firmie META4 za dostarczenie pięknych przypinek z Odznaką Leśnego Wędrowca!

dzien dziecka w belgii

 

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii