MENU

Fondry des Chiens to naturalna rozpadlina powstała w wyniku milionów lat erozji na wapiennej glebie. Przepaść ta położona jest na wzgórzach, niedaleko miejscowości Nismes.

Miliony lat temu był tu ocean. Za czasów Cesarstwa Rzymskiego wydobywano tu skały. Dziś jest tu rezerwat przyrody, gdzie można podziwiać nie tylko wapienną rozpadlinę liczącą miejscami 20 m głębokości, ale również unikalną roślinność, taką jak storczyk męski, orchidea czy kulnik. Oznacza to, że miejsce to jest chronione i sklasyfikowane jako pomnik przyrody. To jedyne tego typu miejsce w Belgii. Możliwości zrobienia ładnych zdjęć jest tu naprawdę wiele.

Promenada jest bardzo dobrze oznakowana, a zejście na dno wąwozu dość łatwe. Wędrówkę rozpoczynamy przy kościele i idziemy około 4 km malowniczą trasą rezerwatu oraz miasteczkiem, w którym wart zobaczenia jest również urokliwy park Les Jardins d’O de Nismes z fontannami, wodospadami, rzeczkami, stawami, placami zabaw – uczty dla oczu i duszy nie brakuje!

Jeśli ktoś preferuje aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, to zdecydowanie polecamy ten rezerwat, oddalony o 110 km od Brukseli.

Fondry des Chiens

Adres: Rue Orgeveau, 5670 Nismes.

wstęp na teren rezerwatu jest bezpłatny

 

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
Miasto Leuven w Belgii. Co warto zobaczyć – 9 nieoczywistych miejsc

Zapewne byliście w Leuven już nieraz, a jeśli nie, to koniecznie musicie to nadrobić. Oprócz obowiązkowych atrakcji znajdujących się w każdym przewodniku turystycznym, takich jak najpiękniejszy w Belgii ratusz, kościoły, stary rynek, mały i duży beginaż czy biblioteka uniwersytecka, możecie zasugerować się naszym indywidualnym wyborem atrakcyjnych, acz czasem nieoczywistych miejsc w tym mieście. Poniżej dziewięć punktów listy City Trip Leuven z „Wakacjami w Belgii

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii