Fondry des Chiens to naturalna rozpadlina powstała w wyniku milionów lat erozji na wapiennej glebie. Przepaść ta położona jest na wzgórzach, niedaleko miejscowości Nismes.

Miliony lat temu był tu ocean. Za czasów Cesarstwa Rzymskiego wydobywano tu skały. Dziś jest tu rezerwat przyrody, gdzie można podziwiać nie tylko wapienną rozpadlinę liczącą miejscami 20 m głębokości, ale również unikalną roślinność, taką jak storczyk męski, orchidea czy kulnik. Oznacza to, że miejsce to jest chronione i sklasyfikowane jako pomnik przyrody. To jedyne tego typu miejsce w Belgii. Możliwości zrobienia ładnych zdjęć jest tu naprawdę wiele.

Promenada jest bardzo dobrze oznakowana, a zejście na dno wąwozu dość łatwe. Wędrówkę rozpoczynamy przy kościele i idziemy około 4 km malowniczą trasą rezerwatu oraz miasteczkiem, w którym wart zobaczenia jest również urokliwy park Les Jardins d’O de Nismes z fontannami, wodospadami, rzeczkami, stawami, placami zabaw – uczty dla oczu i duszy nie brakuje!

Jeśli ktoś preferuje aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, to zdecydowanie polecamy ten rezerwat, oddalony o 110 km od Brukseli.

Fondry des Chiens

Adres: Rue Orgeveau, 5670 Nismes.

wstęp na teren rezerwatu jest bezpłatny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.