MENU

Muzeum Le Bois du Casier w Marcinelle 8 sierpnia 1956 r. 275 górników, w tym 8 Polaków, rozpoczyna swój dzień pracy w kopalni Bois du Casier w Marcinelle. Zjeżdżają 975 poniżej powierzchni, gdzie dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku, który prowokuje śmierć prawie wszystkich górników.

Dziś, tę starą kopalnię Le Bois du Casier, wpisaną od 2012 na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedza rocznie 64.000 osób. W budynkach odnowionej infrastruktury kopalni znajduję się muzeum kopalni i katastrofy Bois du Casier, Muzeum Przemysłu, Muzeum Szkła oraz zmieniające się okresowo wystawy. 

Teren muzeum otacza zalesiony park o powierzchni 25 ha.

Otwarte od środy do niedzieli | W pierwszą niedzielę miesiąca wstęp na teren muzeum jest darmowy| Ceny przykładowych biletów: 8€ dorośli; 4,5€ dzieci; dzieci poniżej 6 lat – gratis.

Więcej informacji i rezerwacje: https://www.leboisducazier.be/reserver/

Filmik z 1956 roku z polskiego repozytorium cyfrowego:

BELGIA. POŻAR W KOPALNI MARCINELLE http://repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/10278

zdjęcia: Monika Krasowska Photography

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
Ardeny Flamandzkie – najpiękniejsze szlaki piesze

Ardeny Flamandzkie znajdują się w prowincji Flandria Wschodnia mniej więcej 20 km na południe od Gandawy i rozciągają się między rzeką Skaldą a Denderem. Region ten jest szczególnie znany z zalesionych wzgórz, falujących krajobrazów i zapierających dech w piersiach panoram.

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii