MENU

Małe osiedle w Boussu, sąsiadujące z Grand Hornu zostało nazwane przez swych architektów z biura Henri Guchez – Amfiteatrem Hadesa.

Boussu

Tuż za bramą z domofonem jakby z poprzedniej epoki, wchodzi się na imponujący dziedziniec amfiteatru, który kolorami i bryłą falujących ścian przenosi nas gdzieś na słoneczne południe Europy, gdzie rosną gaje oliwne a dla ochłody pije się zimne wino pod porośniętą roślinnością pergolą.

Hades bóg surowy i budzący strach, lecz sprawiedliwy, chyba zapomniał o swym amfiteatrze, gdyż powstałe 1982 roku osiedle mieszkań socjalnych, przez ponad dekadę nie nadawało się do zamieszkania ze względu na błędy popełnione przy budowie. Wywołując przez lata wiele kontrowersji co do nadzoru i przekroczonego budżetu, zostało w końcu doprowadzone do stanu nadającego się do użytku.

Dziś prócz mieszkań socjalnych mieści różne biura wraz  siedzibą związku zawodowego, którego tablica z dużym czerwonym napisem biuro bezrobocia współgra z kolorem czerwonej bramy i pomarańczowej cegły, jakby była wpisana w plany architektoniczne budynku.

Boussu
Boussu

udostepnij na Facebook
udostepnij za pomoca WhatsApp
wyślij mailem
drukuj
Tarasy widokowe w Brukseli – Top 5 podniebnych barów Brukseli

Randka z widokiem na dachy? Co powiesz na drinka z widokiem na miasto? A może wolisz usiąść przy oknie i patrzeć, jak słońce zachodzi nad Twoimi ulubionymi budynkami? Jeśli brzmi to zachęcająco, warto zajrzeć do barów i kawiarni z tarasami widokowymi. Sprawdź tarasy widokowe w Brukseli, nasze top 5!

Czytaj więcej »
Amfiteatr Hadesa w Boussu

Małe osiedle w Boussu, sąsiadujące z Grand Hornu zostało nazwane przez swych architektów z biura Henri Guchez – Amfiteatrem Hadesa. Tuż za bramą z domofonem

Czytaj więcej »

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz być na bieżąco? !

Zapisz się do naszego newslettera Wakacje w Belgii, jeśli chcesz być poinformowany/a o najnowszych wpisach na naszym blogu, planowanych wyprawach, relacjach z naszych wypraw, rekomendacjach fajnych miejsc noclegowych, a w przyszłości o naszych produktach.

Wystarczy wpisać swój adres e-mail poniżej i kliknąć: zapisz mnie.

wakacje w belgii